Podjezd do garáže

Na stavebním trhu existuje mnoho materiálů, z nichž jsou vykonány příjezdové cesty do garáže. Jejich povrch může být vysypán ze štěrku nebo vylit z betonu. Alternativou je uspořádání příjezdové cesty z betonových bloků nebo přírodních prvků: klinkeru nebo kamene, např. žuly.


Při výběru materiálu pro garážovou příjezdovou cestu by investoři měli být vedeni především dvěma faktory - estetikou a trvanlivostí. Příjezdová cesta je vizuálně atraktivní, když se stylově hodí do bloku budovy, stejně jako do okolí domu. Zbarvení  také hraje důležitou roli při dosahování zamýšleného účinku. Proto stojí za to zvolit materiály, které investorům dávají možnost přizpůsobit se barvě povrchu, například fasádě budovy.

Proto je velmi důležité vybrat materiál, který je odolný proti otěru. Mezi stavebními materiály dosahuje v tomto směru nejlepší parametry klinker. Přecházení a přejíždění po cihlách z klinkeru nebo dlažebních kostkách nemá žádný vliv na jejich vzhled. Klinker je ideální pro jízdu do kopce kvůli své vysoké odolnosti vůči drsným povětrnostním podmínkám.  Velmi nízká nasákavost chrání před ničivým vlivem vlhkosti a zajišťuje odolnost proti mrazu.

 

Klinker je také extrémně odolný vůči mechanickému poškození, což může být velmi důležité, například když špatně zvedneme auto na zvedák a vozidlo spadne na příjezdovou cestu. Stojí za to vědět, že také opravy mohou být prováděny na příjezdové cestě z klinkeru, protože jsou odolné vůči olejům, benzínu a kyselinám. Cihly z klinkeru mají ještě jednu vzácnou výhodu - jsou odolné vůči soli. Když v zimě příjezdovou cestu pokrývá vrstva sněhu nebo ledu, investoři, kteří si zvolili klinker, budou schopni posypat povrch solí bez strachu, že bude zničena nebo ztratí barvu.

Pokud výhody klinkeru způsobí, že se rozhodneme, že z tohoto materiálu vytvoříme povrch příjezdové cesty, nezapomeňte na několik pravidel:

Povrch příjezdové cesty musí být nejméně 6 cm tloušťky a pokud po ní budou jezdit také nákladní automobily, minimálně 8 cm.

Minimální šířka příjezdové cesty je 3 m.

Povrch příjezdové cesty musí být uspořádán tak, aby byl zajištěn odtok vody.

Vnější vrstva příjezdové cesty by měla být několik cm nad terénem, který ji obklopuje.