Dokonalé spojení – Administrativní budova firmy HERMES ve východním Vestfálsku

Hermes Einrichtungs Service (HES), patřící do společnosti Hermes, má přes 50 let zkušeností v poskytování služeb v logistické sféře v rámci doručování pro maloobchody. Firma nově vystavěla administrativní budovu ve východním Vestfálsku, konkrétně ve městě Löhne.

Dokonalé spojení – Administrativní budova firmy HERMES ve východním Vestfálsku

Kabřincová fasáda navržená týmem architektů h1 plan z Bründe, pokryla budovu o rozloze 6,200 m2, která se skládá z funkčních místností HES, jež byly do teď lokalizovány na třech různých místech. Kromě kanceláří je budova vybavená školícími místnostmi a kantýnou pro zaměstnance. Momentálně je tato správní budova sídlem firmy. 

Stavba se nachází v příjemné lokalitě mezi ulicí Albert – Schweitzer – Straße na jihu a řekou Werre ze severní strany. Celý komplex se skládá z dvou třípatrových budov, které jsou propojeny centrálně situovanou spojovací budovou. Na západě se slučují jednopatrová kantýna s dvoupatrovým školícím centrem a mezi jednotlivými stavbami jsou nádvoří –tak popisuje celou koncepci stavby architekt Jörn Haubrok. Charakteristické stínování a lesklý povrch, které jsou zakomponovány do kabřincové fasády, a také konstrukce s horizontálními okenními pásy, které jsou vyrobeny z modřínových příček, vytvářejí dojem kreativní rozmanitosti z fasády stavby. Při výběru vhodného obkladu fasády se projektanti rozhodli pro kabřinec SYDNEY ve své standartní formě od firmy Röben. Kabřincové kachle ve spojení s tmavě šedým spárováním působí velmi moderním dojmem, který zároveň také zrcadlí vysoké nároky společnosti Hermes, co se kvality týče – Zalíbila se nám kombinace  teplé šedo-antracitové barvy s živým a zářivým povrchem – komentuje výběr povrchu Jörn Haubrok pro jeho správní budovu. Celou koncepci stavby doplňuje vysoká energetická efektivita. Díky zaizolované kabřincové fasádě, geotermálnímu systému pro vytápění a chlazení, kontrolovaným přívodům a odvodům tepla, instalaci LED osvětlení a využití dešťové vody šetří energii a zdroje v souladu s pokyny Německé společnosti pro udržitelnou výstavbu.