22 črv 2018

BUDMA 2014 – stavba budoucnosti s keramikou Röben

Letošní ročník mezinárodní výstavy stavebnictví BUDMA 2014 je již za námi. Zástupci všech stavebních oborů z celé Evropy se představili v polské Poznani. Stavební materiály mezi jinými představila i firma Röben Tonbaustoffe.

Letošní stavební výstava BUDMA proběhla pod heslem ” Stavění budoucnosti. Inteligentní architektura “. Budoucnost ve stavebnictví směřuje zejména k využívání nejnovějších technologií a inovativních materiálů. V tom duchu firma Röben, jako jeden z vedoucích výrobců stavební keramiky představila svůj inovativní produkt : izolační cihlové bloky s názvem : Thermoziegel TV Plan s výplní z minerální vlny. Na stánku bylo také možné si na živo prohlédnout novinky z nabídky lícových a klinkerových cihel v zajímavých odstínech. Zároveň byly byly představeny dvě nejoblíbenější střešní tašky značky Röben– MONZAplus a Piemont ve dvou nových odstínech: model MONZAplus v lesklé glazuře hnědého odstínu o názvu MADURO a Piemont v lesklém odstínu šedé glazury s názvem TITAN.

Energeticky úsporné novinky

Tradiční výstava byla také fórem zkušeností z branže a rozhovorů s individuálními stavebníky. V diskusích se často opakovalo téma energeticky úsporných staveb. ” Není v tom nic neobvyklého – současná  hospodářská situace nás nutí k hledání úsporných, ekonomických řešení, které zajistí nízké provozní náklady objektů. Mnoho lidí se nás ptalo, jak levně, ale solidně stavět energeticky úsporné domy ” – vysvětluje vedoucí marketingu Röben paní Lidia Misiuna. “Investoři již vědí, že je třeba v počáteční fázi investovat do materiálů s vysokým tepelně-izolačním efektem proto, aby pozdější náklady na provoz stavby byly minimální. Pro splnění těchto požadavků poptávky jsme představili na výstavě stěnu z cihelných bloků Thermoziegel s minerální vlnou. Její součinitel prostupu tepla o hodnotě 0,07 dovoluje dosáhnout velmi kladných tepelně-izolačních efektů.  Neboli U celé zdi při použití cihly o tloušťce 36,5 cm s vnitřní a vnější omítkou – dosahuje až na 0,18 W/m²K” – dodává.