Krásný a moderí rodinný dům Tradice v moderním vydání

Tabulka s číslem domu je jediným detailem, který odlišuje dům od ostatního bydlení? Opravdu ne! Aby projekt získal jedinečnou povahu, stojí za to zvážit výběr finálních materiálů pro fasády a střechu, stejně jako zóny kolem domu a plotu.

Krásný a moderí rodinný dům

Na okraji 70. tisícového Stargardu Štětínského, ve čtvrti jednorodinných domů, je objekt, který svým stylem rozhodně vyčnívá z ostatních budov nejbližšího okolí. Investorům se podařilo dosáhnout mimořádného efektu díky pečlivému výběru návrhových a dokončovacích materiálů.

Tradice v moderním vydání

Použití stavebních materiálů, které zaručují nejen zajímavý a atraktivní vzhled budovy, ale také poskytujÍ vynikající tepelnou izolaci a odolnost vůči různým druhům škody - tyto předpoklady byly přijaty ze strany investorů. Na základě těchto pokynů byla z kolekce dovážených výrobků vybrána klinkerová cihla Röben Oslo perlově bílá hladká. Její jedinečná barva se rozhodně odchyluje od nejčastějších přidružení s typickými zbarvením klinkeru. Jasná barva klinkeru podtrhuje moderní charakter konstrukce a tmavou barvu malty - vzor cihel ve stěně. Cihlová fasáda je viditelným ochranným povrchem poskytujícím požadovaný estetický efekt, povrch třívrstvé stěnové struktury. Skládá se z dutých bloků, minerální vlny a fasády z klinkeru. Použití třívrstvých stěnových technologií je dalším důsledkem domnělých předpokladů investorů, že by byl dům teplý a šetřil energii. To lze také vidět ve výběru produktů pro střechu, která byla pokryta keramickými taškami v antracitu.

Zajímavě řešení

- Od počátku jsme chtěli, aby budova měla prvky, které by ji odlišovaly od ostatních objektů v okolí. Dali jsme, mimo jiné na neobvyklé okna - měly být úzké a dlouhé - vysvětluje pan Lech, majitel domu. Charakteristická okna se objevují pouze v přízemí. Nejmenší z nich se nachází přímo u vchodu do domu, z jihu. Druhé, mnohem větší, umístěné také na jižní straně, plynule přechází na zeď ze západu. Poslední, třetí okno navržené stejným způsobem, umístěné ve vykýři na západní stěně, proniká severní stěnou a otevírá se do velké nádherné zahrady. - Při navrhování domu jsme byli omezeni pouze výškou, která musela odpovídat podmínkám stavby stanoveným pro celé sídliště. Všechno ostatní bylo výsledkem našich nápadů a inspirací, které jsme čerpali z různých médií a našich vlastních pozorování - vysvětluje pan Lech.

KLINKER NEJEN NA FASÁDĚ

Projekt využil přibližně 12 000 kusů klinkerových cihel, které byly také použity k vybudování moderního tvaru plotu a malého altánu určeného k ukládání dřeva, jízdních kol a zahradního nářadí. Cihla byla také použita k uspořádání vstupního prostoru domu. Osvětlené kontejnery rostlin jsou jednoduchým, ale účinným prvkem celého projektu.

ATRAKTIVNÍ ROVNĚŽ UVNITŘ

Stavba domu trvala 1,5 roku a dokončena byla v červenci 2014. Povrch 230 m² zahrnuje velký obývací pokoj s kuchyňským koutem, kancelář - slouží jako pokoj pro hosty, koupelna, prádelna, garáž a kotelna v přízemí a tři ložnice a koupelna nahoře. - Přízemí je uspořádáno tak, že celý jeho prostor je otevřený a integruje do souvislého celku. Díky inovativnímu řešení je celá stropní konstrukce založena na schodišti, čímž se budova stala jedním z nejmodernějších domů ve čtvrti- zdůrazňuje majitel. V projektě bylo zrezignováno ze suterénu.