BRICK-DESIGN® to je jednoduchost: nápad je jen začátek. Začátek stvoření výjimečného a unikátního cihlového obkladu. Obraťme ale list. Místo toho, abyste se soustředili na vybrrání dostupných výrobků, které jsou na trhu, můžete si vytvořit vlastní nápad, který bude seberealizací a pomůže se ještě více rozvíjet. „Dokonce i obyčejná cihla chce být něčím” (Louis Kahn).

BRICK-DESIGN reddot 2013

Otevíráme novou, tvůrčí oblast v cihlové architektuře

Program BRICK-DESIGN® je projekt zahájený technickým oddělením německé centrály firmy Röben. Tam je rovněž místo pro projektovo zahajovací proces, na základě kterého vzniká cihlový obklad. Vznikla zde rovněž kreativní projektová vize, která dovoluje tvořit nestandartní technické řešení spojené s fasádami.

Produkce unikátního modelu/vzhledu cihlových obkladů je možné realizovat při minimální objednávce 500 000 ks. Kampaň, která propaguje BRICK-DESIGN® získala prestižní ocenění Red Dot.

Vzbouřené moře?

Síla tohoto živlu uzavřená v cihlovém povrchu? Proč ne. Technický tým vypracuje strukturu, která otevře hloubku, dynamiku a nepředvídatelnost moře a tím dodá cihlám rovněž vybranou barvu a rozměr. Náš produkt bude vytvořen speciálně pro potřeby konkrétního projektu, tak aby architektonický efekt byl výjimečný, ale od začátku do konce promyšlený.

Velký Azur?

Možná pracujete nad projektem, který by se ideálně hodil na Vaší cihlovou fasádu, která by připomínala rybí šupinu? O přirozeně nepravidelném povrchu, ale z druhé strany jedinečném harmonickém vzoru? Sice to vypadá jako skok do „hluboké vody”, ale technické oddělení firmy Röben ví přesně jak vypracovat a připravit výrobu i těch nejsložitějších nápadů.

Pastelová radost slunečního rána?

Představte si pěkné sluneční ráno, které Vám přinese inspiraci do vypracování projektu budovy, jejíž fasáda je zrcadlovým odrazem dané chvíle. Je možné vyrobit cihlové obklady v oranžovém nebo pastelovém odstínu? Je možné, aby jeho struktura oddala charakteristickou hru slunečních paprsků. Váš nápad to je společná koncepční práce architekta a technického týmu, což zaručuje přeměnu slunečně oranžového dojmu na reálný produkt.

Zebra na stěně?

Příroda je neocenitelným zdrojem inspirace a motivů. Prim se zvířecími motivy hrají levhartí skvrny a pruhy zebry, které se usídlily v módě a interiérových aranžacích. Proč to, ale nevyužít i v architektuře? Náš technický tým precizně vypracuje každý motiv, barvu a strukturu. Tím vytvoří cihlu takovou jako přesně potřebujete do svého projektu.

Nádech krajiny?

Občas potřebuje projekt unikátní myšlení a jedinečné řešení, například kvůli své funkci nebo touze vytvářet určitý druh mostu mezi budovou a jeho vzhledem. Možná potřebujete materiál, který ihned vyvolá podobnost s typickou místní krajinou? Cihlová fasáda opakující motiv břízové kůry? Vytvoříme ideální cihlu v ideálním odstínu. To je nejlepší řešení pro Vás i pro Váš projekt.

Barokní dekorace v moderní verzi?

Jsou projekty, které se svojí krásou opírají o komplikovaný dekorační detail. Proč bychom nemohli spojit například období baroka s industriálním charakterem cihlového obkladu? Náš technický tým rozvíjí jakoukoliv představu, dokonce i nejvíce vyhledávanou: tím dostanete hotový produkt pro Vás. Představte Váš nápad! Stačí jen pár slov a inspirace i o velmi nepřesné informaci bude precizně zpracována do cihlového obkladu.

Surové barvy ledovce?

Surová, skalistá struktura ledovce Margerie na Aljašce, spojuje celý řez chladných barev, zvláště v šedých odstínech. Může se stát inspirujícím základem práce nad architektonickým projektem. Přemýšlíš o plné paletě chromatických barev na cihlovém obložení, od tmavého antracitu až po syté šedé nebo bílé odstíny, které odráží skutečnost? V koncepčním a implementačním procesu architektury náš technický tým firmy Röben říká že cílem je jedno: získat produkt, který bude plně zhmotňovat to co od něho každý očekává.

Surová přírodní forma?

Surovost a chlad severní části Evropy je častou projektovou inspirací. Divoká lidmi ještě neovlivněná řeka v architektuře dobře ukazuje formu přírodních materiálů. Potřebujete surový, ale trvanlivý materiál na fasádu? Náš projektový tým splní každý požadavek a vypracuje speciálně pro Vás cihlu, která bude vypadat jako skála i jako skála vydrží nápor vody, větru a zimy.

Krokodýlí kůže?

Předpokládejme, že pracujete nad projektem například značky. Prada. Při pohledu na jejich slavné kabelky vznikají jiskry, které zapalují lidskou představivost a přeměňují ji do extravagantní realizace efektního nápadu na fasádu. Potřebujete cihlu s krokodýlím vzorem kůže? Po rozhovoru s technickým týmem budete tvrdit, že prakticky neexistuje povrch, který by firma Röben nemohla vyrobit.