Rozteč latí závisí na střešních taškách, kterou použijeme k vytvoření zastřešení. Jedná se o středně formátované střešní tašky, velké formáty a každý formát tašky umožňuje odlišné odstupy latí. Navíc každý výrobce určuje délku a šířku samotné tašky, která přímo ovlivňuje rozteč latí.

Parametrem, kterému je třeba věnovat pozornost, je délka tašky, protože na tomto základě je určena vzdálenost mezi latěmi. Podrobné údaje lze nalézt ve složkách výrobce. Pokud jsou vzdálenosti mezi latěmi nesprávně měřeny, znamená to, že budou překročeny extrémní hodnoty, taška nebude ležet správně a bude citlivá na vítr.

Je třeba si uvědomit, že vlhkost se mění, krokve na povrchu pracují a mírně se ohýbají nahoru a dolů. Proto jsou střešní tašky také náchylné na některé posuny, které jsou pro nás nepozorovatelné. Je-li rozteč latě příliš úzká nebo příliš široká, taška se "nelepí" na svém místě, což může poškodit střechu. Je to nevýhoda, která se často objevuje v technické judikatuře. Někdy jsou nesprávně obviňováni výrobci, zatímco chyba je výsledkem špatné práce pokrývače.

ROZPĚTÍ LATÍ PRO STŘEŠNÍ TAŠKY RÖBEN

Bergamo / 333 - 361 mm

Piemont / 365 - 403 mm  

MONZAplus / 383 - 403 mm