Výběr barev je záležitostí vkusu investora, ale doporučujeme, abyste se podívali na zrealizované objekty. Galerie realizací - fasáda obsahuje spoustu inspirací a nápadů, možná fotky, které jsou tam umístěny, pomohou při výběru konkrétního řešení. 

Keramické výrobky, včetně obkladů z klinkeru, jsou produkty šetrné k životnímu prostředí nejen kvůli přirozenému složení, ale také díky své dlouhověkosti. Keramika je jedním z nejodolnějších stavebních materiálů. Díky tomu, že jednou použitá pro výstavbu, nemusí být dlouho vyměněna (100-150 let) a nevyžaduje častou renovaci, vyhýbáme se komplikovaným údržbářským pracem, které poškozují životní prostředí. Navíc použití méně trvanlivých materiálů by v tomto období vyžadovalo jejich nahrazení i několikrát - a následně i potřeba dalších výrobních cyklů. Výroba keramiky Röben je stejně ekologická jako samotné výrobky. Obklady jsou vypalovány v tunelové plynové peci, pro kterou je pohonnou hmotou zemní plyn - v současné době je v tomto typu výroby nejšetrnějším ekologickým palivem. Výroba v závodech Röben splňuje všechny požadavky na ochranu životního prostředí a další evropské normy včetně souvisejících s emisemi CO2. Dále je výrobní proces šetrný k životnímu prostředí díky opakované recyklaci odpadů - z keramických odpadů se vyrábí prášek později přidaný na výrobní linku nebo použit k utvrzení silnic, ploch, k podsipání apod. Za účelem dalšího snížení emisí CO 2, obaly, do kterých jsou baleny palety s výrobky Röben byly připraveny tak, aby pro jejich svařování nebyl potřebný žádný plyn. A co víc, těžba hlíny probíhá nenásilně a respektuje životní prostředí. Základní ložisko jílu je v místě, kde je továrna (továrna byla vytvořena přímo vedle ní) a další dva, které používá závod Röben, se nacházejí v okruhu až několika kilometrů. Neexistují tedy negativní účinky delší přepravy.

Cihly z klinkeru mají vyšší výdrž na vliv tlaku, tak, aby se z nich mohli stavět (na rozdíl od lícových cihel) jednotlivé stavební prvky, např. sloupy pro podporu stropu. Cihly z klinkeru mají také nižší absorpci vody než lícové cihly, ale je důležitépodotknout, že oba typy cihel jsou velmi odolné proti povětrnostním vlivům, astejně tak cihly z klinkeru jak i lícové jsou vhodným materiálem pro trvanlivé a atraktivní fasády nebo ploty.

K vybudování komína vždy doporučujeme použít plné cihly, protože je obzvláště vystaven vlhkosti. Mrazuvzdornost výrobku je také důležitá. Více informací o pravidlech zdění cihelného komína naleznete v naší příručce pro odběratele.

Správný způsob spárování je popsán v naší příručce pro odběratele(Spárování - poradenství). Upozorněte vykonavatele, aby nepoužíval metodu tzv.roztírání (povrchovou distribuci, jako v případě obkladů v koupelně) - je rychlejší, ale může trvale obarvit obklady, které ztratí celou estetiku. Standardní šířka spáry je 8-10 mm. V závislosti na typu cihly / obkladu mohou být někdy k dosažení požadovaného estetického efektu použity i jiné šířky.

Pro stavbu komínu můžete použít prakticky všechny klinkerové cihly, které vyrábíme. Můžete také zvolit možnost zakrytí konstrukci z jiného materiálu obkladem z klinkeru. Abyste dosáhli popsaného efektu, můžeme navrhnout jednu z ručně tvarovaných cihel, např. Moorbrand nebo Formback cihel. Fotografie z použití cihel v interiérech najdete také na Facebooku - profil Keramické ispirace.

Způsob pokládky obkladů z klinkeru byl popsán v radách Pokládka obkladů z klinkeru. Před započetím práce se obraťte se na projektanta, který s vědomím charakteristiky konstrukčních materiálů a plánovaného rozměru povrchu určí, zda OSB stěna unseset váhu klinkeru.

Klinkerové obklady jsou nejvhodnější pro povrchovou úpravu stěn interiérů a jsou často používány v takových situacích. Pokud jde o podlahu, obklady z klinkeru jsou odolné vůči kompresi a velmi trvanlivé, takže splňují požadavky normy. Problémem však bude nedostačující třídou zátěže, nejen samotného obkladu, ale především spár(standardní obklady se pokládá s šířkou spár 8-10 mm). Vzhledem k nasákavosti obkladů může být problém s čištěním. Pokud se přeci jen rozhodnete pro toto řešení, je nutné rovnoměrně položit stěrku a rovnoměrně a velmi pečlivě rozložit vrstvu lepidla. Na závěr, na podlahu lze položit fasádní klinkerové obklady, ale doporučujeme použít keramickou dlažbu.

Všechny obklady z klinkeru, které jsou k dispozici v naší nabídce, jsou vhodné pro dokončení komínu. Mohou být vybrány například podle barvy střechy nebo fasády. Informace o způsobu lepení obkladů naleznete v pokynech Pokládání klinkerových obkladů. Tato práce je však nejlépe svěřit odborníkům, kteří budou vědět, jaké materiály mají používat.

Nedoporučujeme používat malty konkrétního výrobce. Je však důležité, aby byl vybraný výrobek speciálně navržen pro spárování klinkeru . K tomu, aby se na fasádě neobjevovaly výkvěty, tj. bílé pruhy, je důležitá nejen samotná hmota, ale i metoda zdění. Za prvé, cihly musí být chráněny před vlhkostí během zdění a hned po ní . Více informací naleznete v radách Jak se vyhnout výkvětu.

V zásadě je možné obklady lepit přímo na minerální omítku, ale lepidlo by mělo být vybráno odpovídajícím způsobem. Nejlepší je kontaktovat výrobce omítky, která je již umístěna, aby vám poradil, které lepidlo si v tomto případě zvolíte. Více o lepení obkladů naleznete v radách pro Pokládání klinkerových obkladů.

V zásadě ano, protože naše společnost vyrábí systémová řešení, což znamená, že v rodině daného typu cihel by měli být také obklady , plné cihly, tvarovky apod. Někdy však pro danou cihlu neexistuje protějšek ve formě obkladu, protože jsou k dispozici další odpovídající produkty.

Důvodem je pravděpodobně nesprávný způsob spárování nebo nesprávná hmota pro spárování klinkeru. Způsob provedení tohoto prvku najdete v pokynech na webových stránkách v radách pro Pokládání klinkerových obkladů.

Každá z našich klinkerových cihel je vhodná pro zdění krbů, zahradních grilů atd., protože je trvalá a především - odolná vůči velmi vysokým teplotám (teplota při hoření je vyšší než 1000 stupňů C).

Pokud jsou sloupky vyrobeny z křemičitých cihel, doporučujeme je dokončit obkladem y klinkeru, nikoli cihlou. Toto řešení je nejpraktičtější a nejlevnější a s použitím úhlových obkladů je plot s obkladem nerozlišitelný od cihel. Nicméně je třeba si uvědomit, že křemičitan by měl být nejprve postaven takovým způsobem, aby vznikl rovnoměrný hladký povrch. Na něj už můžete přilepit lepidlo. Další informace o zpracování naleznete v radách pro Pokládání klinkerových obkladů.

Pokud se navzdory všemu rozhodnete použít klasické klinkerové cihly nebo standartní cihly, nezapomeňte rozšířit základy. Více informací o zdění si můžete přečíst v radách. Zdění klinkerových plotů krok za krokem.

Každý z našich klinkerových produktů, včetně FORMBACK cihel je vhodná pro výstavbu grilu, protože je odolná a především - velmi odolná vůči vysokým teplotám (teplota výpalu je více než 1000 ° C). Po vyzdění může být zabezpečená pomocí speciálních impregnačních přípravků, ale mějte na paměti, že každá, i té nejvyšší kvality stavební chemie, nezaručuje, že kouř a nečistoty z grilu neproniknou do cihly .

Technologie lepení obkladů je stejná jak pro stěnu (uvnitř i vně domu), tak pro další prvky. Toto je přesně popsáno v našem poradenství na našich webových stránkách  Pokládání klinkerových obkladů. Navrhujeme věnovat pozornost rohovým obkladům, jejichž použití zaručí takový efekt, jako kdyby plot byl z cihel. Nezapomeňte použít lepidlo určené speciálně pro klinker. Pokud je plot jen ve fázi plánování (zatím ještě nesjou sloupky), doporučujeme, abyste je postavili pomocí klinkerových cihel. Způsob provedení plotu z klinkerových cihel jsme popsali v poradenství. Zdění klinkerových plotů krok za krokem.