Pokoj teenagera zútulněný klinkerem

Kuchyně, obývací pokoje, dokonce i koupelny - cihlové zdi můžete mít všude. Umožní Vám vytvořit zajímavé, jedinečné řešení interiéru v různých stylech. Klinker cihly i obklady mohou být inspirativní pro vytvoření pokojů snů dospívajícím dětem. Klinker není pouze klasická červená cihlová stěna. Na trhu najdete různé odstíny vhodné do interiérů, obkladové pásky ve žluté, bílé, šedé, antracitové a dokonce i černé s hladkou lícovou strukturou, v klasickém nebo prodlouženém formátu. Tyto cihly a obkladové cihlové pásky jsou přesně tím, co Vám umožní vytvořit dokonalý prostor pro dospívajícího člena rodiny.

Verze pro chlapce ve stylu všechno je OK!

Moderní charakter interiéru pro dospívajícího chlapce "s nápadem" vyšel z chladné, průmyslové šedé cihlové zdi. Funkčnost místnosti také definuje použitý finální materiál: klinker byl použit k postavení dělící stěny rozdělující místnosti na část obývací a část pro odpočinek. Aby nebyl celek nudný, cihly byly vyzděny tak, aby vytvořily zvláštní rytmus zdůrazněný grafitovými a  červenými cihlami povytaženými ze zdi. Živost celého uspořádání je doplněna nepravidelnou úpravou konce stěn - na stěně jsou záměrně "zapomenutá místa". Klinker zde plní základní designovou funkci v tomto interiéru, což představuje skvělý základ pro moderní nábytek a doplňky. Použitím živé barvy - kanárské žluti – dá místnosti jedinečný charakter, který však můžete snadno upravit.

Pro slečny:  pokoj princezny v moderním vydání

Verze místnosti pro dospívající slečny vycházela z klidné, ale originální úpravy. Chladná, bílá barva podlahy a bílé části neobložené stěny, jsou minimalistickým podkladem pro šedé cihly FARO. Jediné, co musíme udělat, je přidat útulné textilie a návrhářských doplňky. Takto docílíme krásné řešení pokoje s tlumeným interiérem, který má svůj minimalistický charakter. Cihlové prvky jednak dotváří design místnosti, ale také určují její funkce. Stěna, která je umístěna ve střední části místnosti, jí rozděluje na pracovní a ložní část. V místnosti z klinkeru byla také postavená stěna tvořící šatní část, díky které se nemusí použít šatní skříně V takovém interiéru se každá slečna bude cítit jako princezna ve své (a pouze své) věži!

Rada: Jak používat klinkerové cihly a obklady v interiéru?   

Do interiérů je nejvhodnější použít klinkerové pásky, protože jsou lehčí než cihly a nezastaví podlahovou plochu. Jsou tenké, a tak zaberou méně prostoru. Mohou být jimi obloženy celé stěny nebo jejich fragmenty, a to i tam kde je stěna ze sádrokartonových desek. Pomocí rohových pásků dosáhneme dojem vzhledu cihlové zdi, která není nijak rozeznatelná od pravé vyzděné příčky. Nic vás ani neomezuje při  volbě barvy. Nabízí se řešení z různých verzích výrobku (obkladové cihlové pásky, rohové pásky, „děrované“ cihly a plné cihly) vytvoříme z nich pak libovolné kompozice. Důležité je vybrat správnou stavební chemii, kdy je  třeba vybrat tu speciálně určenou pro aplikaci klinkeru – platí pro malty a lepidla. Pamatujte také na správné provedení zaspárování. U cihel a pásků z klinkeru není dovoleno spárování metodou roztírání spárovací hmoty po celé ploše.