Estetika stavby

Nesmírně důležitým prvkem v procesu tvorby stavby architekta je vytvořit komfortní, solidní a estetickou stavbu.

Neméně důležitý je zodpovědný výběr materiálů pro dokončení fasády, které zajistí trvanlivost a neměnný vzhled fasády po dlouhá léta. Zejména z tohoto důvodu jsou tak často vybírány architekty klinkerové cihly a pálená střešní krytina. Je všeobecně známo, že se pálené materiály používají ve stavebnictví již po tisíce let. Procesem výpalu vzniklý povrch cihly či střešní tašky nedovoluje vniknutí žádného znečištění a jejich barva zůstává trvale stejná. Tyto materiály dobře snáší mrazivé zimní dny stejně jako letní úpaly a to bez změny svých parametrů.

Kromě toho přírodní materiál zajišťuje dobré mikroklima a zvyšuje izolační vlastnosti stavby. Keramika při projektování je velmi vděčným materiálem. Výborně poslouží na částečné provedení fasády stejně jako na třívrstvou konstrukci pláště stavby s klinkerovou cihlou. 

Ta díky svým parametrům přináší snížení náklady na topení v zimě a udržet komfortní podmínky v létě. Velmi důležitou roli hraje také estetika materiálu. keramické pálené materiály harmonicky zapadají do okolního prostředí a nezáleží zdali jsou použity na fasádu moderních kancelářských budov či na nevelké tradiční domy v příměstské zástavbě. Kromě toho, že je to materiál spojený s historií, výborně se hodí i na provedení fasád ze skla a oceli. Výběr odstínů je prakticky neomezený, proto uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

 

Projekční a architektonická kancelář: ARCHIPELAG