Etapy stavby třívrstvé stěny

V prvním případě jeho konstrukce spočívá v konstrukci tří vrstev: nosné, izolační a krycí, ještě před provedením střechy. Druhá metoda zohledňuje rozdělení díla do dvou etap.

Na začátku se vytváří nosná vrstva a teprve po zakrytí budovy střechou se přidává izolační materiál a zdí se fasáda z cihel. Prvek, kterým se spojuje klinkerová fasáda a bloky, jsou takzvané kotvy, které jsou vloženy během zvedání nosných zdí. Výběr techniky zdění pro třívrstvé stěny závisí pouze na rozhodnutí dodavatele. Obvykle neexistují žádné pokyny nebo kontraindikace, které by ukládaly jednostupňovou nebo dvoustupňovou metodu zhotovení stěny. Doporučeným řešením je však budova rozdělená do dvou etap, kdy je krycí vrstva umístěna, když je dům již v surovém stavu. Proč? Postavená střecha chrání izolační materiál, čili vlnu, před nasáknutí vodou během výstavby.

Při pokládce vlny a zvedání opěrné stěny může vlhkost a deště přispět k oslabení vlastností izolačního materiálu

Pokud je vlna vlhká, počkejte, dokud není suchá - obvykle trvá značné množství času. Je chybou umístit vlhkou namočenou vlnu, protože se později mohou objevit skvrny a hrozí nebezpečí vzniku plísní. Pokrytí celé konstrukce střechy umožňuje minimalizovat tento problém. Dalším argumentem ve prospěch dvoustupňové metody je ochrana lícové cihly nebo klinkeru před poškozením, ke kterému může dojít během práce na střešní konstrukci. Lití stropního betonu vždy představuje nebezpečí rozstříknutí na fasádu. Tím dochází k zbytečným nákladům na čištění a může se stát, že odstranění nečistot z klinkeru nebude možné. Při sestavování krycí stěny po dokončení střešní konstrukce se tomuto riziku vyhýbáme.