Nastavení latí pro střešní tašky röben

Rozteč latÍ závisí na taškách, které používáme k vytvoření zastřešení. Jedná se o střední formáty střešních tašek, velké formáty a každý formát tašek umožňuje odlišné odstupy latí. Navíc každý výrobce určuje délku a šířku samotné tašky, která přímo ovlivňuje rozteč latí.

Parametrem, kterému je třeba věnovat pozornost, je délka tašky, protože na tomto základě je určena vzdálenost mezi náplastí. Podrobné údaje lze nalézt ve složkách výrobce. Pokud jsou vzdálenosti mezi latěmi nesprávně měřeny, to znamená, že budou překročeny extrémní hodnoty, taška nebude ležet správně a bude citlivá na vítr.

Je třeba si uvědomit, že se změnou vlhkosti krokve povrchově pracují a mírně se ohýbají nahoru a dolů. Proto jsou střešní tašky také náchylné na některé posuny, které jsou pro nás nepozorovatelné.

Je-li rozteč latě příliš úzká nebo příliš velká, taška "nezapadne" na své místo, což může poškodit střechu. To je nevýhoda, která se často objevuje v technické judikatuře. Někdy jsou nesprávně obviňováni výrobci, zatímco chyba je výsledkem nesprávného rozložení latí pokrývačem.

Rozestup latí pro střešní tašky Röben:

  • Piemont – 360-398 mm
  • MONZAplus – 390-396 mm
  • Bornholm – 363-369 mm
  • Bergamo – 333 – 361 mm