Ventilace střechy

Velmi důležitým prvkem, který musíme při návrhu střechy vzít v úvahu, je větrání, které umožňuje odvodnění nadměrné vlhkosti ze střechy.

Za prvé, aby byla zajištěna správná cirkulace vzduchu pod vrstvou střešních tašek, musíme dodržet následující pravidlo: vstup vzduchu musí být nejméně 250 cm2 / m2. Větrání střechy zahrnuje přívod vzduchu nad okapem a použití ventilačních prvků, jako jsou ventilační tašky, které jsou uspořádány ve třetí řadě od hřebene. Když je vzdálenost mezi hřebenem a okapy velká, měli bychom uspořádat střešní tašky ve dvou řadách, a pokud je vzdálenost nad 12 metrů - ve třech řadách. Doporučená vzdálenost mezi řadami větracích tašek je asi 1,50 m - 1,80 m.

Aby byla zajištěna správná ventilace střechy, musí být rovněž nastavena výška kontralatě, což závisí na úhlu spádu límce střechy.

Používají se kontralatě od 25 do 32 až 40 mm, což umožňuje udržovat správnou vzdálenost mezi membránou a střešní taškou a tím i volným proudem vzduchu.

Je třeba připomenout, že správná ventilace ovlivňuje správné fungování propustné membrány. Když je zajištěno optimální proudění vzduchu pod taškami, membrána je vysušená a ve skutečnosti působí jako bariéra proti vlhkosti. V případě, že se jedná o uzavřený prostor, který způsobuje nepohyblivost vzduchu, membrána nesplní svou funkci. Nesprávná ventilace střechy může také ohrozit plísní dřeva a tím oslabením nosníku.